Wspieramy młodzież z województwa opolskiego, dlatego w dzisiejszym artykule prezentujemy nowy projekt autorstwa Stowarzyszenia LynxCerasus – młodych pasjonatów i projektantów nowych technologii. Oto jak prezentują swój pomysł na nową aplikację.

Assent.pl  – czyli inne spojrzenie na mediacje.

W dzisiejszym, tak skonfliktowanym świecie brakuje realnych sposobów na radzenie sobie z problemami w relacjach i sporach. Skalę tego problemu obrazuje najlepiej przeciążony  system sprawiedliwości. Członkowie Stowarzyszenia LynxCerasus zdecydowali się wyjść temu na przeciw, tworząc miejsce w którym dostępna będzie sprawdzona wiedza jak poradzić sobie podczas konfliktu, narzędzia pomocnicze i kontakt do specjalistów. Podstawą merytoryczną projektu jest mało popularna w Polsce mediacja, wywodząca się ze USA, czego efektem jest silna współpraca z Polskim Centrum Mediacji. Za projekt odpowiada już roczne Stowarzyszenie, które ma już na koncie takie sukcesy jak Złoty i Srebrny Wilk w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. Projekt bierze udział w tegorocznej edycji olimpiady, gdzie zespół otrzymał duże wsparcie mentorskie ze strony allegro.

Ufamy, że nasza aplikacja pogłębi wiedzę na temat mediacji i zachęci do stosowania poznanych metodyk. Aplikacja zawiera asystenta mediacyjnego, który pomoże rozwiązać lub zdiagnozować problem – przytacza członek projektu.

Zespół chce pokazać każdemu, że mediacja, jest prosta i ogólnodostępna. Nazwa aplikacji assent.pl (ang. zgoda) przekazuje dokładnie ich intencje.

„Celem naszego projektu jest rozszerzanie idei korzystania z mediacji jako pozasądowego sposobu rozwiązywania sporów. Projekt opiera się na wydaniu aplikacji wyposażonej w listę punktów mediacyjnych, materiałów specjalistycznych o mediacji oraz asystenta mediacyjnego, wspierającego kwalifikowanie sprawy do mediacji. Dodatkowo planujemy tworzyć materiały graficzne oraz wideo w naszych mediach społecznościowych w celu edukowania na temat właściwej komunikacji, przeciwdziałania powstawaniu konfliktów oraz typów mediacji dostępnych w Polsce. Naszymi beneficjentami jest ogół społeczeństwa ze względu na to iż obecnie istnieje wiele rodzajów mediacji od mediacji karnych poprzez mediacje rozwodowe i rodzinne, na mediacjach pracowniczych i rówieśniczych kończąc. Są to oczywiście niektóre rodzaje mediacji, a aby dowiedzieć się więcej o mediacji i jej rodzajach należy skorzystać z naszej aplikacji.”  – mówi członek projektu.

Aplikacja:

https://www.assent.pl/start


Facebook: 
https://www.facebook.com/assent.polska