Projekt „No limits – All together” to wymiana młodzieżowa, w której udział wzięli młodzi ludzie w wieku od 14 do 17 roku życia z Hiszpanii i Polski. Wymiana dotyczyła zagadnienia włączania i wyłączania ze środowiska osób z mniejszymi szansami, poszukiwania rozwiązań dotyczących zwiększenia świadomości społecznej związanej z tym tematem wśród młodzieży.
Projekt miał na celu wspólne odkrywanie przez młodych ludzi wagi akceptacji i przynależności do środowiska, otwarcie na różnorodność poglądów, szacunek do drugiego człowieka, aktywizację młodzieży w działania społeczności lokalnych poprzez zwiększenie ich świadomości na temat tego, jak ważna jest akceptacja społeczna.
Głównymi celami projektu było zwiększenie świadomości społecznej młodych ludzi, promowanie włączania się w działania społeczności lokalnych poprzez tworzenie lokalnych grup inicjatywnych, promowanie pozytywnych wzorców postaw i zachowań wśród młodych ludzi zagrożonych wykluczeniem i ryzykiem, rozwinięcie postawy otwartości, szacunku dla różnorodności i drugiego człowieka ponad barierami narodowościowymi i kulturowymi, zwiększenie zainteresowania uczestników i innych młodych liderów w ich środowiskach współpracą międzynarodową czy też rozwinięcie wśród młodych ludzi samodzielności, odpowiedzialności i postawy aktywności. Problem akceptacji społecznej wśród obywateli dotyka w dzisiejszych czasach coraz więcej grup społecznych uniemożliwiając im branie czynnego udziału w życiu społeczności lokalnej. Zachowania prezentowane przez ludzi dorosłych mają duży wpływ na to, jaką postawę przybierze młodzież i jak w przyszłości będzie postępować w stosunku np. do mniejszości narodowych czy też osób niepełnosprawnych. W małych społecznościach kampanie na temat tolerancji ogranicza się w znacznej mierze do rozwieszenia plakatów i rozniesienia ulotek wzywających do akceptacji. Taka forma aktywizacji jest nieatrakcyjna dla młodych ludzi, nie przyciąga ich uwagi na dłużej i nie zapada w pamięci. Realizacja tematyki projektu poprzez zajęcia praktyczne, gry i zabawy symulacyjne, a także żywą dyskusję z wymianą poglądów oraz pomysłów pozwoliło na to, aby w pamięci młodych ludzi, biorących udział w wymianie, pozostało przeświadczenie o tym, jak ważne jest to zagadnienie. Atrakcyjna forma przyciągająca uwagę młodego człowieka równa się jego aktywnemu uczestnictwu w projekcie. Nic nie daje takich efektów jak uczenie w działaniu i żywe zdobywanie doświadczeń. Jesteśmy przekonani, że poprzez realizację projektu młodzi ludzie wyrobili w sobie dobre nawyki postępowania i zwiększyli swój próg tolerancji na odmienności, jednocześnie nie ograniczając się tylko do samych siebie.